رونق کسب و کار اینترنتی با یادگیری دیجیتال مارکتینگ

رونق کسب و کار اینترنتی با یادگیری دیجیتال مارکتینگ

کسب و کار اینترنتی چیست؟ دیجیتال مارکتینگ چیست؟ بازاریابی دیجیتال چه کمکی به کسب کار مجازی میکند؟
کسب و کار اینترنتی یعنی فعالیت هایی که بر روی فضای اینترنت و فضای مجازی صورت میگیرد که منجر به دریافت خدمات و محصولات از سمت مشتری میشود. از جمله کسب و کارهای اینترنتی تولید محتوا و فروش کالا و خدمات در فضای اینترنت است.
دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) مجموعه ای از ابزارها و فعالیت هاییست که برای فروش محصولات یا ارائه خدمات ما در بستر وب و موبایل صورت میگیرد.
با استفاده از این ابزارها و فعالیت ها، محصول و خدمت خود را میتوان به دست مشتری (بازار هدف) رساند.
برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی ما نیاز به ابزارهایی داریم که در ادامه به آنها اشاره میکنیم:
دیجیتال مارکتینگ یکی از ابزارهای بسیار مهم در کسب و کار فضای مجازی است، از مهم ترین ویژگی های بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه بودن و تحلیل داده های آن است.


اولین و مهم ترین ابزار راه اندازی یک وب سایت میباشد. اگر قادر هستید یک وب سایت برای خود طراحی و راه اندازی کنید پیشنهاد ما اینست که حتما این کار صورت گیرد. وب سایت برای کسانیکه تولید محتوا میکنند (محتوای متنی، پادکست و محتوای ویدئویی) بسیار اهمیت دارد. یا اگر محصولی برای فروش و عرضه دارید میتوانید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید. یکی از معروف ترین فروشگاه های اینترنتی میتوان به دیجی کالا اشاره کرد.
اگر وب سایت دارید، یکی از مهم ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا سئو (SEO) است.سئو به شما کمک میکند در موتورهای جستجو با رتبه بهتری نسبت به رقبا دیده شوید. یکی از بهترین موتورهای جستجو در حال حاضر گوگل است.
قدم مهم بعدی تولید محتوای گیرا و جذاب برای مخاطبان هدف است. باید اصولی را درباره استراتژی محتوا، انتشار محتوا و تحلیل آن بدانید.
بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing) هم زیرمجموعه ای از دیجیتال مارکتینگ است. بسیاری از افراد که نیازی برای راه اندازی وب سایت برای کسب و کار خود نمیبینند از شبکه های اجتماعی برای کسب و کار اینترنتی خود استفاده میکنند. از جمله شبکه های اجتماعی معروف و پرکاربرد میتوان از اینستاگرام، فیس بوک، توییتر، لینکدین و … نام برد. اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از تاثیرگذارترین نوع بازاریابی شبکه های اجتماعی است.
تبلیغات آنلاین مانند گوگل ادز، تبلیغات بنری هم دیگر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ هستند که هر کدام تعریف و تحلیل خاص خود را دارد.
حالا با توجه به عواملی که گفته شد، برای راه اندازی کسب و کار خود نیاز به یکسری ابزارهای بازاریابی دیجیتال دارید که بتواند به شما در هدفگذاری و عرضه محتوا و محصول کمک کند.
آژانس تبلیغاتی ادزآفرین با کارشناسان متخصص و خبره در زمینه مارکتینگ و برندینگ تمامی این مسیر را برای شما آسان میکند.

پاسخی بگذارید

بستن منو
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید